Mi Mix

Dj Mixe të dedikuara për Radio Mi, mundësuar nga Dj lokalë dhe ndërkombëtarë.
Çdo fundjavë, në transmetim në Radio Mi

Na Kontaktoni
R10 (AL) Exclusive DJ Set for RadioMi

REA Exclusive Mix for Radio Mi

Silo Exclusive Mix for Radio Mi

Iren Exclusive Mix For Radio Mi

IREN – MIX OF THE WEEK

Iren is a multimedia artist from Tirana, Albania that focuses on audiovisual installation, VJing, and DJing.
Through music he always expresses his beliefs, converting them into sounds.
His sets manage to deliver a meaningful story full of aesthetics & emotions, providing immersive experiences for heterogeneous audiences.

Tonight – 22:00 at www.radiomi.al
Tune in ✨


FLOROSS Exclusive Mix for Radio Mi

Vanesa Exclusive Mix for RadioMi

MIX OF THE WEEK – VANESA
Vanesa is a newborn creator with a further passion for Rominimal. She educated herself through the mixing process, starting in 2019. Throughout these 2 years she found her way into mixing meditative sounds with pulsating drums and fluctuating basslines, while adding bits of emotive vocals.
Tonight – 🕘 21:00 at www.radiomi.al
Tune in ✨


RDN Exclusive Mix for Radio MI

Onloooop Exclusive mix for RadioMi

Growing up in Shkoder, Albania, a city known for great artists of musicians, painters, writers and poets have helped me get to know so much about the cultural nature of all arts in general. Music has been part of me since first grade in school when been selected to sing at kids festivals and other events and helped me train the ear, later in life have discovered electronic music where I fell in love with the sounds and the beats and thats when passion of transmitting to the people the sounds i loved through mixers. Today he has a fan base in Albania, abroad and expanding.


Geri Syka Exclusive mix for RadioMi

Pa Emer Exclusive mix for RadioMi

Pa Emër, është një artiste e re, e cila filloi të luante muzikë për herë të parë në 2019, dhe e rriti pasionin e saj për muzikën duke u ndikuar nga kërcimi.

Ajo tani po ecën në hapat e saj të parë për të qenë producente.

Ju ftojmë të shijoni sot dj setin që i ka dedikuar @radiomi.al


YllMegi Exclusive Dj Set RADIO MI

🔊 @yllmegi takeover @radiomi.al to keep this saturday fresh with groovy sounds and much love from Pristina. Don’t miss his show tonight💜 MIX OF THE WEEK


LA GRANDE BELLEZA “MOVIE MIX” nga GRUDA

I ftuari i rradhës në Radio Mi është artisti i ri Gruda, i cili së fundmi po zhvillon stilin e tij elektronik me një koncept të ri duke eksploruar një rrëfim intertekstual që mbështetet në tonet dhe ngjyrat e mondanitetit Italian sipas “La Grande Bellezza” të Sorrentinos. Rezultati është një përzierje që ndërthur dialogun italian të filmit dhe zhanrin Dub House. Veçantia e këtij Mixi gjëndet në përdorimin e dialogut të huazuar nga La Grande Bellezza. Fragmentet e zgjedhura shfaqen në mënyrë kronologjike ashtu si në film, duke i dhënë mixit një strukturë të fortë narrative. Ritmi zhvendosës i miksit imitohet përmes dialogut, i cili depërton përmes ndërlikimit dhe zgjidhjes së rrëfimit të filmit me një atmosferë shoqëruese të muzikës elektronike. Përmes efektit të tingullit Dub, syntheve të përsëritura e te zhvilluara dhe melodive në distancë, të rënda me reverb dhe delay, Gruda synon të tërheqë ngadalë vëmendjen e dëgjuesit duke krijuar tension pozitiv e duke shpërthyer me vibrime energjike. Ju ftojmë ta dëgjoni këtë produksion të veçantë sot, ora 21:00 në www.radiomi.al


Xhorxho Exclusive Dj Set RADIO MI

Join us for TONIGHT’s MIX OF THE WEEK by @xhorxho_official, starting from 🕙 22:00 only at www.radiomi.al 🔊🔊
RADIO MI
#moremusicpower #anewlegacy
MIX OF THE WEEK 🎶
#radiomi
.


Fanatek exclusive mix for Radio MI

@_fanatek_ will be kicking tonights MIX OF THE WEEK starting from 🕘 21:00 only at www.radiomi.al

RADIO MI
#moremusicpower #anewlegacy

MIX OF THE WEEK 🎶
#radiomi


Chriss V Exclusive mix for RadioMi

🔊 Make some noise tonight wherever you are!!! Chriss V will broadcast the “Mix of the week” for us tonight, spreading only good vibes at @radiomi.al 💜

Keeping it loud and loaded!


Pife Exclusive mix for RadioMI

🔥Dream big, work hard and make it happen!
This is our mood for tonight’s MIX OF THE WEEK, broadcasted by @pife_plipki, part of the rising crew @plipki.records. 🔥
Rock with @pife_plipki tonight, starting from 🕘 21:00 only at www.radiomi.al
RADIO MI
#moremusicpower #anewlegacy
MIX OF THE WEEK 🎶
#radiomi


IndepenDANCE MIX OF THE WEEK nga LILAC

Mikesha jonë nga Prishtina LILAC do të ketë debutin e saj në “Mix Of The Week” në Radio Mi me një episod special për të festuar me muzikë dhe shumë dashuri pavarësinë e Shqipërisë sonë të dashur.


MULLAGANG Exclusive Mix for Radio Mi
Hey folks, get ready to RAGE tonight with the GANG!
Mulla Gang – Entertainment

will turn things up tonight!

For all the trap lovers, don’t miss this radio show from the coolest!

Johnny Exclusive Mix for Radio Mi

We have those #feelgood Friday feelings for you! The amazing @johnny_dj, Top Albania Radio’s resident Dj, is our guest for tonight’s Mix Of The Week


Equinoxx B2b Loren Exclusive

🔥 The fire’s burning brightly tonight at #RadioMi as we invite you to listen our MIX OF THE WEEK, an exclusive mix by the minds behind the growing crew “PLIPKI” Plipki Records.

Join us tonight and enjoy the sounds of Roni Bulku Equinoxx & Loren Plipki, from 🕘 21:00 at www.radiomi.al

MIX OF THE WEEK


FOGG Exclusive Mix For Radio Mi
Friday has come again and the MIX OF THE WEEK as well. Italo- Albanian dj & Producer
@foggmusic have kicked off tonight’s show with some deep tech minimal to get us rolling!

RRRON – Exclusive Mix For RadioMi

We’ve got the fuel to groove your saturday night with a healthy dose of big PHat beats. 🔊
Satisfy your ears tonight with a beautiful mix by the talented @rrrronnnn 💜
From Chicago, exclusively for @radiomi.al


CRAYA – Exclusive Mix For RadioMi

Kick starting the first FRIDAY of the month with a beautiful exclusive mix from @vikkraja a.k.a @crayamusic 🔊


DJ Afreak – Tropical Paradise

DJ Afreak: Dj e organizzatore di eventi, appassionato di musica, danza e suoni della diaspora Africana. Nato in Salento, di stanza a Berlino, ha viaggiato e vissuto in diverse parti del mondo (Africa, Asia, Latin America, Europa), dove ha assorbito le storie e i suoni di quei popoli. Sempre curioso della commistione tra culture, musiche e stili, è un convinto sostenitore della forza dirompente e innovativa della contaminazione. Rimasto folgorato dai suoni dell’Africa, ha iniziato una ricerca sulle derivazioni della musica che dall’Africa ha influenzato mille generi e stili in tutto il mondo. Gira dischi dal 2000, in grandi festival, piccoli club e feste private. Dal 2018 ospite fisso del Turtle Fest Albania dal 2018.


Dj Cool – House Fever

Këtë fundjavë “Mix of the Week” vjen nga veterani i skenës së clubbing Mr.Cool, a.k.a @sokol_cool_turdiu. Ky mix është episodi i 9 i serisë së tij të mirënjohur “House Fever”.


DJ Sleek – Groove In The Heart

Mix of the week” i kësaj jave është një kombinim elegant mes funk disco dhe house nga DJ SLEEK nën emrin “Groove in the heart”.


DJ Goce (FunkyFresh/ Mk)

Ky MIX për Radio Mi vjen i famshmi nga DJ GOCE, bashkëkrijuesi i etiketës Funky Fresh nga Maqedonia.

Një pjesë e mirë e publikut vendas është argetuar të paktën një herë në një festë me Dj Goce, qoftë në clubet më të mira të kryeqytetit, Street Party apo Turtle Fest. Një nga veteranet më të njohur të Hip Hop-it në Ballkan, Dj Goce ka ditur gjithnjë të fitojë zemrat dhe këmbet tona në festë.


Dr Rubberfunk nga Mixology

MIXOLOGY ka qënë programi radiofonik dhe podcasti i krijuar nga miku ynë Andrea Mi. Këtë program, të cilin e filloi për “Contro Radio” (Firenze) arriti ta shndërrojë në një nga podcastet kryesore të Italisë për universin muzikor që ai e kishte etiketuar “From Dub to Club”. Në një dekadë, Mixology numëron mbi 22.000 ndjekës dhe gati 500 hyrje në kanalin mixcloud mes miksesh dhe intervistash ekskluzive nga producent Italian dhe ndërkombëtar. Radio Mi i bashkohet iniciativës për të vazhduar këtë program bashkë me miqtë dhe kontributorët e Mixology ndër vite me qëllimin për të mbajtur gjallë dhe për të çuar më tej kujtimin dhe kontributin artistik e profesional të Andrea Mi.


Ric Piccolo (Argjentina)

“Mix of the week” per kete fundjave vjen nga miku yne, producenti dhe dj nga Buenos Aires – Argjentina, Ric Piccolo.Ric Piccolo eshte producent per etiketat Bordello A Parigi/ Tom Tom Disco dhe DJ, Producer, Artist per Furor Exótica.


Dubin & Federico Primiceri – Studio One

Miksi i parë i kësaj serie vjen nga ana tjetër e adriatikut, Salento. Dubin dhe Federico Primiceri (producent, dj dhe artistë) sjellin për Radio Mi një miks 100 % vinyl si tribut ndaj etiketës legjendare nga Jamaica me emrin “Studio One”. Studio One Records përgjatë viteve 60′ – 70′ është përgjegjëse për prodhimin e disa prej kryeveprave të zhanreve Ska, Rocksteady dhe më vonë Roots Reggae. Nëpërmjet këtij miksi miqtë tanë nga Italia sjellin dhe një pjesë të identitetit muzikor salentin të 40 viteve të fundit i cili është i lidhur ngushtë me ritmet dhe sonoritetet Jamaicane.


Paine Dj – Sun Summer Sunshine

Mix of the week” ne Radio Mi kete fundjave vjen nga Paine, Dj dhe producent nga Milano. Mik i mire i yni dhe i pranishem me performancat e tij me pare ne skenen e Tiranes, Paine sjell ne keto dite vere mixin Sun Summer Sunshine.