Mi Media

Mi Media është hapësira ku do të gjeni intervista, reportazhe dhe materiale të tjera audio-vizuale të prodhuara nga Radio Mi

Na Kontaktoni
Seta 4 Art

Seta 4 Art është iniciativa e Seta Studios, një agjenci krijuese me bazë në Tiranë. Fokusi kryesor i këtij projekti është mbështetja e industrisë lokale të muzikës dhe artit. Frymëzimi për SETA 4art ka ardhur nga ndikimi shkatërrues që ka pasur pandemia në komunitetin e artistëve vendas. SETA 4art beson se secili prej nesh mund […]


View
Intervistë me Ambasadorin e shtetit të Izraelit Z. Noah Gal Gendler

Intervista e fundit e programit të Radio Mi dhe Istitutit Italian të Kulturës në kuadër të “Ditës Ndërkombëtare të Viktimave të Holokaustit, ka si të ftuar Ambasadorin e shtetit të Izraelit Z. Noah Gal Gendler. Me të patëm mundësi të flisnim mbi natyrën dhe formën e anti-semitizmit në ditët e sotme, rëndësinë e rolit të […]


View
Intervistë me Armela Demaj dhe Vanesa Guri – “Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Viktimave të Holokaustit”

Armela Demaj dhe Vanesa Guri janë të ftuarat e radhës në programin e ndërtuar rreth ditës ndërkombëtare kushtuar viktimave të holokaustit. Ato janë përkatësisht regjisorja dhe aktorja kryesore e shfaqjes teatrale “Ditari i Ana Frank” vënë në skenën e teatrit Metropol në Nëntor të 2018. Ato ndajnë me ne përvojën transformuese që vjen si pasojë […]


View
Intervistë me Ministren e Kulturës, Znj. Elva Margariti – “Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Viktimave të Holokaustit”

Në kuadër të programit të Radio Mi dhe Istituto Italiano di Cultura a Tirana kushtuar “Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të Viktimave të Holokaustit”, Ministria e Kulturës, Znj. Elva Margariti, flet për të parën herë me detaje mbi planin e Shtetit Shqiptar për krijimin e Muzeut të Hebrenjve, i cili do të ndërtohet qytetin e Vlorës.


View
Intervistë me Prof.Dr. Nevila Nika – “Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Viktimave të Holokaustit”

Jo vetëm një bashkëbisedim por dhe një udhërrëfyes nga Prof.Dr. Nevila Nika mbi praninë historike të komunitetit Hebraik në Shqipëri, statusit të tyre shoqëror dhe përvojës unike gjatë luftës së dytë botërore. Qëndrimi dhe përpjekja e popullit shqiptar për të mbrojtur qytetarët e vet me prejardhje hebraike dhe për të shpëtuar të tjerë të cilët […]


View
RUBIN – Live në Hemingway Tirana për 28 Nëntor

Ndiqni Live nga Hemingway Tirana një dj-set në Vinil me muzikë shqiptare nga Rubin Beqo. 🇦🇱 #28Nëntor #Pavarësia


View
Radio Mi – Live nga Gjirokastra me ALL IN BAND

Të dielën, qëndro me ne në kanalin e Radio Mi në Facebook, nga ku do të jemi LIVE me ALL IN BAND në Gjirokastër.NDIQENI VIDEON KËTU: https://fb.watch/1MLBKRhFrT/


View
Fellini 100 – Intervistat e Radio Mi

Radio Mi pati kënaqësinë të ishte pjesë e fushatës dhe veprimtarive kushtuar 100 vjetorit të regjisorit Italian me famë botërore Federico Fellini, kontribut të cilin e mbyllim me këto intervista që do të prezantojmë për ju në #RadioMi. Falenderojmë Istitutin Italian të Kulturës, Eridana Cano, Driant Zeneli, Gentian Koci dhe Ilir Butka për bashkëpunimin dhe […]


View
“JUG PRANË DETIT” me #RadioMi

“JUG PRANË DETIT” me #RadioMi Në datën 10 Korrik patëm mundësinë të përcillnim nga afër çeljen e ekspozitës “JUG PRANË DETIT” të artistëve Ledia Kostandini, Theo Napoloni dhe Sead Kazanxhiu në GALERiA e BREGDETiT (Radhimë – Vlorë). Kjo është intervista jonë me themeluesin e galerisë dhe kuratorin e ekspozitës Elian Stefa. Ekspozita do të qëndrojë […]


View
Radio Mi Coverage për 5 vjetorin e ART HOUSE

#RadioMiSelection and #Coverage për hapjen e aktivitetit të 5 vjetorit të ART HOUSE (Shkodër)


View
#RadioMiCoverage – Hapja e ekspozitës “Njëqindvjetori. Fellini në Botë”.

#RadioMiCoverage me @iictirana – Ekskluzivisht në COD, hapja e ekspozitës “Njëqindvjetori. Fellini në Botë”.


View
Çelja e ekspozitës [FOTO ÇASTI] nga NEPOTIK në Bazament Art Space

Çelja e ekspozitës [FOTO ÇASTI] nga NEPOTIK në Bazament Art Space


View