E mbyllim festivalin e vitit të ri në Radio Mi me dj setet eklektike të Rubin Beqo Nickodemus Positive Cut’s Erblin Bajko & Fanatek

Prej orës 22:00 ⚡️Sintonizohu në www.radiomi.al

Shiko më shumë

🎄 Ditën e tretë të festivalit do ta shijojmë nën shoqërinë e dj seteve të @xhorxho_official @tomigjikuria @christophercolombus @ujpagaz @abuzivi @pife_plipki.
Duke filluar nga ora 22:00, ju ftojmë të sintonizoheni në www.radiomi.al 🔊💜

Shiko më shumë

Sot prej orës 21:00 startojmë në www.radiomi.al programacionin e festivalit të vitit të ri me @naam_van, shkojmë në një livestream special në Facebook me @ravetravel dhe @djregardofficial, e më pas vazhdojmë programin në radio me shumë të dashurit tonë @rrrronnnn, @rini_shkembi, @bani.dervishi, @jeff_ll.bodini dhe @realemnusha.
NEW YEAR FESTIVAL – Vetëm në www.radiomi.al 💜⚡️
Faleminderit artistëve dhe dëgjuesve për këtë energji fantastike 🥂
Gëzuar! ✨

Shiko më shumë

⚡️Sot dhe në dy ditët në vazhdim, @radiomi.al ka kënaqësinë t’i bashkohet projektit të @ravetravel – RAVE VIRTUAL FESTIVAL, për t’i sjellë këtij fillim viti disa performanca muzikore tepër të veçanta.

Fillojmë sot me REGARD

Shiko më shumë

🎄NEW YEAR’S FESTIVAL ON RADIO MI 💜 LOVE IS THE ANSWER – MUSIC IS THE ANSWER 🔊
Shpërndani dashuri dhe muzikë pa kushte sot dhe në vazhdim! 💜
Për të festuar ardhjen e vitit të ri 2021, prej orës 00:01 @radiomi.al ka kënaqësinë t’ju shoqërojë muzikalisht nën tingujt e Oda Haliti Motel Sazani Roni Bulku Equinoxx Loren Plipki Chriss V, Dynamic Audio Visual TEELCO.
🎄Kudo që të jeni, sintonizohuni dhe festoni me #RadioMi.
www.radiomi.al
Gëzuar miq! 🥂
#radiomifestival #newyear #2021

Shiko më shumë

I ftuari i rradhës në Radio Mi është artisti i ri Gruda, i cili së fundmi po zhvillon stilin e tij elektronik me një koncept të ri duke eksploruar një rrëfim intertekstual që mbështetet në tonet dhe ngjyrat e mondanitetit Italian sipas “La Grande Bellezza” të Sorrentinos. Rezultati është një përzierje që ndërthur dialogun italian të filmit dhe zhanrin Dub House.

Shiko më shumë

Të shtunën, prej orës 15:40 ju ftojmë të ndiqni episodin e tretë të “On-Mi” në kujtim të Andrea Mi në www.radiomi.al
Fokusi i emisionit të sotëm do të jetë mbi krijesën e tij, “Mixology” të cilin e ktheu në një nga podcastet më të rëndësishme dhe të kuruara të “kulturës bass” ose nga Dub në Club sic e quante ai.

Shiko më shumë

🇦🇱 🇮🇹 Kemi kënaqësinë e madhe t’ju lajmërojmë se nga sot @radiomi.al nis binjakëzimin me @controradiofirenze e cila ka vendosur që çdo të dielë në orën 22:30 të transmetojë dy nga produksionet ekskluzive të Radio Mi

Shiko më shumë

Sot prej ores 15:40 Radio Mi sintonizohet përsëri me Controradio Firenze në takimin e dytë në kujtim të Andrea Mi, ku bashkë me të ftuarit do të flitet mbi konceptimin dhe zbatimin e iniciativës për themelimin e një çmimi ndërkombëtar arti me emrin e Andrea Mi.

Shiko më shumë

Të shtunën, 5 Dhjetor, mes orës 15:40 dhe 17:00 Radio Mi do të sintonizohet me frekuencat e @controradiofirenze në Firenze për të ndjekur një bashkëbisedim mbi praktikën intelektuale dhe trashëgiminë e Andrea Mi.

www.radiomi.al

Shiko më shumë

Vepra “Bukurshkrimi” e artistit Adrian Paci vendoset në kryeqytet.

Kjo vepër është e para ndër disa, pjesë e një projekti të HARABEL që ka si qëllim vendosjen e publikut në ndërveprim të afërt me mendimin bashkëkohor dhe krijimin e një dialogu të hapur mes hapësirës urbane dhe artit.

Shiko më shumë
Mi Media
Mi
Media

Mi Media është hapësira ku do të gjeni intervista, reportazhe dhe materiale të tjera audio-vizuale të prodhuara nga Radio Mi

Shiko më shumë
MI MIX
LA GRANDE BELLEZA “MOVIE MIX” nga GRUDA
Xhorxho Exclusive Dj Set RADIO MI
Fanatek exclusive mix for Radio MI
Chriss V Exclusive mix for RadioMi
Pife Exclusive mix for RadioMI
IndepenDANCE MIX OF THE WEEK nga LILAC
MULLAGANG Exclusive Mix for Radio Mi
Johnny Exclusive Mix for Radio Mi
Equinoxx B2b Loren Exclusive
FOGG Exclusive Mix For Radio Mi
RRRON – Exclusive Mix For RadioMi
CRAYA – Exclusive Mix For RadioMi
DJ Afreak – Tropical Paradise
Dj Cool – House Fever
DJ Goce (FunkyFresh/ Mk)
Dubin & Federico Primiceri – Studio One
Paine Dj – Sun Summer Sunshine