MIX OF THE WEEK – Geri Syka

@gerisyka, nje designer me pasion muziken, filloi ndjekjen e muzikes elektronike ne vitin 2004 kur trance ishte ne kulmet e saj. Gjate viteve, e njejta shije muzikore u transformua ne Progressive Techno, Melodic Techno dhe Electronica Downtempo. Nderthurja e ritmeve progresive me melodine eshte gjithmone pjese identifikuese e tij. Ne vitin 2017 filloi podcast-in e tij te pare ne Soundcloud te quajtur “ The Roots” dhe mevone ne 2020 podcast-in e dyte “Horizon“

Ju ftojmë të shijoni sot dj setin që @gerisyka i ka dedikuar @radiomi.al

MIX OF THE WEEK – GERI SYKA
🕘 Ora 21:00 në www.radiomi.al

“ Music stimulates our emotional and creative parts, we need to trance when we dance”

Shiko më shumë

Kemi kënaqësinë t’ju prezantojmë programin më të ri në @radiomi.al nga Plipki Records.

Çdo të enjte në transmetim në orën 21:00

Sonte e ka rradhen një podcast nga Jay Basha.

Shijoje, të enjten në 21:00 në www.radiomi.al

Shiko më shumë

Mos harroni të sintonizoheni sot për episodin e rradhës së #Seta4Art. Kush do të jetë artisti dhe vendndodhja e re që do të transmetohet, mund ta zbuloni këtë të Mërkurë, në orën 20:30.

Vizitoni platformën www.seta4art.com dhe faqet e mediave sociale për të përjetuar performancën.

Shiko më shumë

Teatri Metropol ka kënaqesinë të prezantojë edicionin e tretë të MetroSounds – një festival muzikor i cili do të shtrijë programin e tij online nga data 28 Shkurt – 21 Mars.

Episodi i parë i këtij festivali muzikor online nis me performancën LIVE të artistes së talentuar nga Prishtina, @odahaliti, e njohur për setet e saj eksperimentale që nisin nga muzika disco në techno, kombinuar me muzikë elektronike “acid”.

Mos e humbisni performancën e saj muzikore kombinuar me një skenografi elektrizuese.

Shiko më shumë

“RADIO DANTE”

Kemi kënaqësinë t’ju prezantojmë programin më të ri në @radiomi.al nga @iictirana RADIO DANTE është një udhëtim stereofonik nëpër vargjet e poetit fiorentin DANTE ALIGHIERI. Një projekt i Francesca Fini për RadioMi.

Çdo të hënë, në transmetim në oraret, 11:00 dhe 16:00.

Ritransmetim, 13:00 dhe 18:00.

Shiko më shumë

Residenze Sonore është një takim me muzikën dhe kulturën Italiane drejt për së drejti nga rezidenca e Ambasadorit Italian në Tiranë. Me iniciativën e tij, disa nga dj-ët më në zë të skenës urbane të Tiranës do të përzgjedhi muzikë të rrymave të ndryshme nga producentët e tyre të preferuar Italian.
Episodi i parë fillon më 18 shkurt në ora 18:00 me The Funky Villainz.

Shiko më shumë

Intervista e fundit e programit të Radio Mi dhe Istitutit Italian të Kulturës në kuadër të “Ditës Ndërkombëtare të Viktimave të Holokaustit, ka si të ftuar Ambasadorin e shtetit të Izraelit Z. Noah Gal Gendler. Me të patëm mundësi të flisnim mbi natyrën dhe formën e anti-semitizmit në ditët e sotme, rëndësinë e rolit të luajtur nga populli Shqipëtar në shpëtimin e hebrenjve gjat luftës së dytë botërore dhe mardhëniet aktuale mes dy vendeve.

Shiko më shumë

Në kuadër të programit të Radio Mi dhe Istituto Italiano di Cultura a Tirana kushtuar “Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të Viktimave të Holokaustit”, Ministria e Kulturës, Znj. Elva Margariti, flet për të parën herë me detaje mbi planin e Shtetit Shqiptar për krijimin e Muzeut të Hebrenjve, i cili do të ndërtohet qytetin e Vlorës.

Shiko më shumë

🇦🇱 🇮🇹 Kemi kënaqësinë e madhe t’ju lajmërojmë se nga sot @radiomi.al nis binjakëzimin me @controradiofirenze e cila ka vendosur që çdo të dielë në orën 22:30 të transmetojë dy nga produksionet ekskluzive të Radio Mi

Shiko më shumë

Sot prej ores 15:40 Radio Mi sintonizohet përsëri me Controradio Firenze në takimin e dytë në kujtim të Andrea Mi, ku bashkë me të ftuarit do të flitet mbi konceptimin dhe zbatimin e iniciativës për themelimin e një çmimi ndërkombëtar arti me emrin e Andrea Mi.

Shiko më shumë
Mi Media
Mi
Media

Mi Media është hapësira ku do të gjeni intervista, reportazhe dhe materiale të tjera audio-vizuale të prodhuara nga Radio Mi

Shiko më shumë
MI MIX
Geri Syka Exclusive mix for RadioMi
Pa Emer Exclusive mix for RadioMi
YllMegi Exclusive Dj Set RADIO MI
LA GRANDE BELLEZA “MOVIE MIX” nga GRUDA
Xhorxho Exclusive Dj Set RADIO MI
Fanatek exclusive mix for Radio MI
Chriss V Exclusive mix for RadioMi
Pife Exclusive mix for RadioMI
IndepenDANCE MIX OF THE WEEK nga LILAC
MULLAGANG Exclusive Mix for Radio Mi
Johnny Exclusive Mix for Radio Mi
Equinoxx B2b Loren Exclusive
FOGG Exclusive Mix For Radio Mi
RRRON – Exclusive Mix For RadioMi
CRAYA – Exclusive Mix For RadioMi
DJ Afreak – Tropical Paradise
Dj Cool – House Fever
DJ Goce (FunkyFresh/ Mk)
Dubin & Federico Primiceri – Studio One
Paine Dj – Sun Summer Sunshine